Květináč na nožkách - návod na výrobu

Jste milovníci dřevěného nábytku a rádi tvoříte? Právě pro vás tu máme návod na květináč, který bude pěkným dřevěným doplňkem do vašeho interiéru. Přicházíme s návodem, jak si květináč snadno vyrobíte doma, i když nejste zkušení kutilové. Doporučujeme také využít tento video-návod, ve kterém Vám Káťa slepí výrobek před kamerou.

DŘEVĚNÉ LAMELKY JAKO DIY PRVEK DO VAŠÍ DOMÁCNOSTI

Dřevěné doplňky dělají domov útulnějším, ať už mají praktické využití, nebo se jedná jen o dekorace. Z vlastnoručně vyrobeného květináče budete mít navíc dvojnásobnou radost. Ničeho se nebojte, jeho výroba je velmi jednoduchá a nebude potřeba mnoha pomůcek. V návodu pracujeme s lamelkami, které jsou v požadované délce, není tedy potřeba žádného krácení. Lamelky budete na sebe vrstvit a pojit lepidlem. Květináč dovršíte tím, že k němu přilepíte bukové hranoly jako nožičky.  

 

CO BUDETE POTŘEBOVAT K VÝROBĚ KVĚTINÁČE?

K vytvoření květináče potřebujete jen 3 věci: 146 ks přírodních lamelek4 ks bukových hranolů a lepidlo. Jelikož se jedná o květináč, ve kterém bude stát miska s vodou, tudíž se jedná o místo se zvýšenou vlhkostí, použijte speciální disperzní lepidlo z řady D3, např. M- GRIP s aplikátorem nebo v kelímku. Lepidlo nanášejte v tenčí vrstvě. Přebytečné přetékající lepidlo otřete ještě před jeho zaschnutím. 

NÁVOD KROK ZA KROKEM

JAK MŮŽETE VYROBIT KVĚTINÁČ TROCHU JINAK?

Inspirujte se pleteným boxem z lamelek. Pokud ho usadíte na dřevěné nožky, vznikne obdobný květináč. Na výrobu boxu nebudete potřebovat téměř žádné lepidlo. Jedná se převážně jen o proplétání lamelek. Zde přikládáme postup. 7 DŮVODŮ, PROČ SI ZAMILUJETE VYRÁBĚNÍ Z LAMELEK

1. Máte tisíc možností. Lamelky můžete snadno upravit na požadovanou velikost a vyrobit si tak doplněk na míru, který byste v obchodě jen těžko sháněli.

2. Je to jednoduché. Zvládne to opravdu každý, včetně dětí. Na některé výrobky nepotřebujete vůbec žádné nástroje, u jiných si vystačíte s běžným domácím náčiním.

3. Skvěle se odreagujete. Ruční práce jsou perfektním prostředkem k relaxaci, jejímž výsledkem je navíc krásná věc, ze které se budete ještě dlouho těšit.

4. Výrobky z lamelek jsou ekologické. Žádný plast, žádný dovoz produktu přes půlku planety.

5. Zapadnou do každého interiéru. Výrobky ze dřeva se dobře uplatní v každé domácnosti a hodí se téměř k jakémukoli stylu interiéru. Navíc nabízí prostor pro vaši kreativitu, můžete je barvit a zdobit přesně podle vašich představ.

6. Dřevěné výrobky se těší velké oblibě. Své výrobky z lamelek můžete použít jako vhodný dárek k jakékoli příležitosti.

7. Tvoření pro všechny. U tvoření z lamelek je jedno, zda jste začátečník nebo profesionální kutil. Do tvoření se může pustit kdokoli, bez omezení věku i zkušeností. 

 

Metr.cz si na tento článek vyhrazuje autorská práva, kopírování je zakázáno. 

POUŽITÉ PRODUKTY