Stojánek na nože z lamelek- návod na výrobu

Nový článek, který by se dal nazvat „Na ostří nože“. Přicházíme zde totiž s tipem na stojánek na nože, jak jinak než z lamelek. Jako bonus bude stojan ozdoben pomocí ubrouskové techniky. Výrobu zvládnou i úplní začátečníci. Pojďte se s námi podívat na video-návod, ve kterém vám Káťa vyrobí stojan před kamerou.

Než schovávat nože v šuplíku, hodí se mít je pěkně po ruce na kuchyňské lince. Navíc budete mít na lince unikátní kuchyňský doplněk.

CO BUDETE POTŘEBOVAT K VÝROBĚ STOJÁNKU NA NOŽE?

K výrobě budete potřebovat 41 přírodních lamelek o délce 25,8 cm (naleznete na webu Metr.cz) Z toho 3 budou sloužit na podlepení dna. Jak ke slepování lamel, tak k ubrouskové technice bude stačit 1 druh disperzního lepidla z řady D2, např. Herkules. K ubrouskové technice si také nachystejte štětecubrousek s odpovídajícím motivem.

 

MOŽNÁ USKALÍ PŘI LEPENÍ

Buďte obezřetní při lepení spodní plochy. Lepte ji tak, aby byla rovná a stojánek tak mohl stát rovně. Pokud se už opravdu stane, že dojde k nějaké nerovnosti, existuje řešení. Plochu podlepte 3 lamelami a problém bude vyřešen.

 

NÁVOD KROK ZA KROKEM

KONEČNÉ ZDOBENÍ

Stojan na nože jsme se rozhodli tematicky dozdobit. Za pomocí ubrouskové techniky Katka nanesla obrázky příboru.
Víte, na jakém principu funguje taková technika? Jedná se o velmi jednoduchý postup, jehož výsledek potěší oko každého milovníka home deco.

Postup je následující

Vyberte si ubrousek s motivem, který se hodí k danému předmětu. Dále si připravte lepidlo a štětec. Odtrhněte obrázek, je to lepší, jak obrázek vystříhávat za pomocí nůžek. Opatrným odtrhnutím docílíte toho, že se okraje „ztratí“ v podkladu a obrázek tak lépe splyne s pozadím.
Oddělte vrchní vrstvu s obrázkem od ostatních vrstev, používá se jen vrstva s motivem. Na lamelky naneste štětcem disperzní lepidlo, např. Herkules. Ubrousek s motivem položme na nanesené lepidlo. Stejně tak naneseme štětcem lepidlo i na obrázek. Roztíráme ho opatrně směrem ven z obrázku, aby se neroztrhl. Posečkáme do úplného zaschnutí lepidla. Jelikož se používá disperzní lepidlo, zprůhlední a po stopách po lepidle nebude ani stopa. Pokud bychom nanesli mnoho lepidla, může se obrázek rozmáčet. Netlačte na štětec velkou silou, abyste papír neroztrhli.

KDE VYUŽÍT UBROUSKOVOU TECHNIKU

Ubrouskovou technikou můžete ozdobit jakýkoli výrobek z lamelek.
Květiny všech tvarů i barev se vyjímají na každém doplňku do bytu. Stejně jako stojan na nože můžete dozdobit i krabičku na kapesníky, třeba právě s květinovým motivem.

TIP NA ZÁVĚR*

Lepidlo nanášejte v tenké vrstvě, aby při stlačení nepřetékalo přes okraje dřívek a spoje vždy nechte dobře zaschnout.

Metr.cz si na tento článek vyhrazuje autorská práva, kopírování je zakázáno.

NAŠE TIPY