Krabička na kapesníky - návod na výrobu a využití

Přichází podzim a bacily se to jen hemží. Vaše děti ocení, že si mohou kapesníček vytáhnout z originální ručně vyráběné krabičky, do níž vložili kus svého tvůrčího nadání. Na ni si mohou nalepit pěkné doplňky, které jim pomohou ustát toto, pro ně, často velmi nepříjemné období.

Když už děti musí zůstat doma, mimo kolektiv ostatních dětí, potřebují něčím zabavit. Lamelky jsou skvělou volbou. Doporučujeme také využít tento video-návod, ve kterém Vám Káťa ukáže vyrobu krabičky před kamerou.

INSPIRUJTE SVÉ DĚTI

Budeme-li dětem vzorem, budeme s nimi dělat nové věci, můžeme v nich vypěstovat zájem o tvoření. Do budoucna to může znamenat probudit v nich zájem o nějaký obor.

CO BUDETE POTŘEBOVAT K VÝROBĚ KRABIČKY NA KAPESNÍKY?

Aby byla krabička "veselá", můžete vybírat z různých BAREV lamelek, které najdete zde

V tomto případě nabízíme návod na krabičku v červené barvě, doplněnou o přírodní lamelky.

Budete potřebovat 53 lamelek různých délek, viz pdf návod. 

K lepení je v tomto případě nejvhodnější tekuté lepidlo značení D2, které lamelky spolehlivě udrží u sebe. Nanášejte ho štětcem nebo aplikátorem v tenčí vrstvě, aby se při zatlačení nedostaly zbytky lepidla přes okraj. K zafixování čerstvě slepených spojů použijte naše svorky z e-shopu a teprve po zaschnutí pokračujte dalšími kroky dle návodu níže.

JAK NA TO

Připravte si pilku nebo nůžky na plech a brusnou houbu či papír. A samozřejmě tekuté disperzní lepidlo a pružinové svorky.

Dřívka si musíte nejdříve zkrátit. Jednotlivé délky a počty kusů najdete níže v podrobném návodu na tvoření. Zkrácené lamelky začistěte, a pokud chcete mít krabičku barevnou, rovnou je natřete akrylovou barvou nebo použijte barevné lamelky od Metr.cz.

NÁVOD KROK ZA KROKEM

ZÁVĚREČNÉ ZDOBENÍ

Krabička může být decentní bez jakéhokoli zdobení. Stejně tak může působit romantickým dojmem, když jí dozdobíme nějakými doplňky, jako jsou např. dřevěné dekorace ve tvaru kytiček, srdíček, ptáčků.

5 DŮVODŮ, PROČ SI ZAMILUJETE VYRÁBĚNÍ Z LAMELEK

  1. Máte tisíc možností. Lamelky můžete snadno upravit na požadovanou velikost a vyrobit si tak doplněk na míru, který byste v obchodě jen těžko sháněli.
  2. Je to jednoduché. Zvládne to opravdu každý, včetně dětí. Na některé výrobky nepotřebujete vůbec žádné nástroje, u jiných si vystačíte s běžným domácím náčiním.
  3. Skvěle se odreagujete. Ruční práce jsou perfektním prostředkem k relaxaci, jejímž výsledkem je navíc krásná věc, ze které se budete ještě dlouho těšit.
  4. Výrobky z lamelek jsou ekologické. Žádný plast, žádný dovoz produktu přes půlku planety.
  5. Zapadnou do každého interiéru. Výrobky ze dřeva se dobře uplatní v každé domácnosti a hodí se téměř k jakémukoli stylu interiéru. Navíc nabízí prostor pro vaši kreativitu, můžete je barvit a zdobit přesně podle vašich představ.

TIP NA ZÁVĚR*

Lepidlo nanášejte v tenké vrstvě, aby při stlačení nepřetékalo přes okraje dřívek, a spoje vždy nechte dobře zaschnout. 

Metr.cz si na tento článek vyhrazuje autorská práva, kopírování je zakázáno.

POUŽITÉ PRODUKTY