Čajovník z lamelek – návod na výrobu a využití

Je pro vás tvoření z lemelek způsob relaxace? Dnešní tip bude opravdu pohodovou záležitostí. Nemusíte se bát, že byste ho nezvládli. Budou se totiž používat jen nekrácené lamelky. Pro chvíle pohody jsme pro vás připravili návod na čajovník z lamelek. S video-návodem bude tvoření ještě snadnější.

JAK MŮŽETE ČAJOVNÍK VYUŽÍT?

Kromě uložení čajových sáčků, jak tomu u čajovníků bývá, můžeme čajovník využít k doplnění dalších pochutin potřebných pro dokonalý servis. Sloužit může jako ČAJOVÝ SET - vložením lžiček, baleného cukru, balených cukrovinek. Přidáním balených smetánek budete servírovat čaj jako pravý Angličan.
Možnosti použití je nespočet, uveďme si pár příkladů, co můžeme do krabičky uložit

  • šperky, každý pár náušnic má své místo
  • dekorativní kosmetiku
  • tajné poklady dětí
  • šroubky do dílny
  • léky
  • rybářské doplňky
  • nebo ji použít jako set na dochucovadla (menší kořenky worcester, pepřenku, solničku, sojovou omáčku)

CO BUDETE POTŘEBOVAT K VÝROBĚ ČAJOVNÍKU?

Potřebovat budete jen 122 lamelek klasické délky 25,8 cm. U tohoto výrobku nebudete nic krátit. Připravte si jen kolíčky a svorky. K lepení doporučujeme použít lepidlo Herkules s označením D2 (určené do interiéru a sucha).

NÁVOD KROK ZA KROKEM

ZÁVĚREČNÉ ZDOBENÍ

Pokud budete čajovník používat převážně na ukládání čajů nebo potravin, buďte při zdobení obezřetní. Mohlo by se stát, že se některá z ozdob odlomí a skončí mezi potravinami. Použijeme li čajovník například na odkládání dekorativní kosmetiky, vůbec se nemusíme bát použití kamínku, korálku. Malé princezny budou také rády, že si své náušničky a náhrdelníky mohou dát do třpytivé krabičky, která má přesně vyhrazené místo pro každý kousek.

Lamelky si můžete objednat ve výhodném balení 

Pro lepení doporučujeme Lepidlo D2

TIP NA ZÁVĚR*

Lepidlo nanášejte v tenké vrstvě, aby při stlačení nepřetékalo přes okraje dřívek, a spoje vždy nechte dobře zaschnout.

Metr.cz si na tento článek vyhrazuje autorská práva, kopírování je zakázáno.