O nás

o-nas

METR.CZ je obchod s měřidly, který založila česká výrobní společnost Metrie s.r.o. V tomto článku se dozvíte, kdo jsme, co děláme a co Vám můžeme nabídnout.

Vyrábíme skládací metry od roku 1922

Jsme především výrobci skládacích metrů a dřevěných pravítek. V Lošticích je vyrábíme od roku 1922, kam původní firma Metrie přestěhovala jejich výrobu z Hlinska v Čechách. 

Zakladatel firmy byl zdejší rodák a odvážný muž, vážený pán Jaroslav Rozsypal.  Jeho syn získal ve 30. letech říšsko-německé techniky, především pana Joachima Lansena z Lipska.  Díky této spolupráci vybudoval z loštické manufaktury menší průmyslový podnik a firma exportovala do celé Evropy, USA a Jižní Ameriky. 

Skládací metry se zde vyráběli i během Protektorátu Čechy a Morava. Po znárodnění v roce 1952 byla firma začleněna do koncernu KOH-I-NOOR, od kterého se osamostatnila v roce 1992.

V dnešní době patříme s více než 130 spolupracovníky k největším evropským výrobcům skládacích metrů a do světa jich každý rok exportujeme přes 4 miliony kusů. Jejich výroba je náročná a vyžaduje mnoho speciálních strojů a znalostí, zkušeností a zručnosti.  Kolik operací je k jejich výrobě potřeba se můžete podívat zde:postup výroby skládacích metrů

Vyrábíme dřevěná pravítka

pravitka

V našem obchodě metr.cz najdete také dřevěná pravítka, která jsou rovněž z naší produkce. Jsou vyráběny z čistého bukového, nebo habrového dřeva. Na jejich potisk používáme jen ekologické barvy, neškodné pro zdraví a životní prostředí.

Obchodujeme s nejlepšími měřidly

Jelikož vyvážíme většinu produkce především do Německa, máme mezi tamními firmami dlouholeté a spokojené odběratele. Jedná se převážně o rodinné podniky ze sousedního Bavorska, které známe mnoho let a víme, že produkují opravdu špičkové zboží. Z těchto dobrých důvodů jsme německá měřidla zařadili do naší nabídky.

Jaká z toho plyne výhoda pro Vás?

 Pro Vás, naše potencionální zákazníky, to znamená, že nekupujete zajíce v pytli. Jednou vynaložené peníze za kvalitní zboží se Vám bohatě vrátí! Jako příklad uveďme, že svinovací metr VARIO má 5 x delší životnost než běžný bezejmenný metr z hobby-marketu. Za kvalitu těchto výrobků ručíme ne jenom podle „zákona“ ale tím, že pro Vás vybíráme to nejlepší a námi vyzkoušené zboží. A i kdyby se náhodou někde stala chyba, a Vy jste nebyli spokojeni, můžete měřidlo bez obav vrátit. My zboží vyměníme a dáme výrobci zpětnou vazbu, aby mohlo dojít k nápravě.