Jaké barvy tiskových inkoustů jsou nejvhodnější pro barevné skládací metry

barvy-uvodni

Výběr správné tiskové barvy pro skládací metry je zásadní pro zajištění čitelnosti a dobrého kontrastu. V tomto článku vám ukážeme, jaké tiskové barvy jsou nejvhodnější pro skládací metry různých barev, s odkazem na odstíny Pantone.

ŽLUTÁ (PANTONE 012)

Tento odstín, také známý jako „sytě žlutá“, vyžaduje tiskové barvy s vysokým kontrastem. Nejvhodnější jsou černá, tmavě modrá a fialová. Nevhodné tiskové barvy jsou žlutá a zelená.

BL52-012_2

SVĚTLE ORANŽOVÁ (PANTONE 1375)

Jasně oranžová barva, často označovaná jako "Světle oranžová", se nejlépe kombinuje s bílou, černou a tmavě modrou. Nevhodné jsou oranžová a červená.

BL52-1375_2

 

ORANŽOVÁ (PANTONE 166)

Tato barva, známá také jako „Mandarinková oranžová“, je nejlepší s bílou, černou a tmavě modrou. Nevhodné tiskové barvy jsou oranžová a červená.

BL52-166_2

RŮŽOVÁ (PANTONE Rhodamine Red)

Růžová, někdy nazývaná „Růžová Rhodamine“, je výrazná a funguje nejlépe s černou, bílou a fialovou. Nevhodné tiskové barvy jsou růžová a červená.

BL52-rhodamine-red_2

 

NEON ČERVENÁ

Tato barva, známá také jako „Neon Red“, má silný vizuální dopad. Nejvhodnější tiskové barvy jsou bílá, černá a zelená. Nevhodné jsou červená a růžová.

BL72-NEON

SVĚTLE ČERVENÁ (PANTONE 485)

Tento odstín červené, často označovaný jako „Jasně červená“, vyžaduje tiskové barvy s kontrastem. Nejlepší jsou bílá, černá a zelená. Nevhodné tiskové barvy jsou červená a růžová.

BL52-485_2

 

TMAVĚ ČERVENÁ (PANTONE 193)

Tmavě červená, známá také jako „Bordó“, se nejlépe kombinuje s bílou, černou a zelenou. Nevhodné tiskové barvy jsou červená a tmavě červená.

BL52-193_2

FIALOVÁ (PANTONE 512)

Tento odstín, často nazývaný „Levandulová fialová“, má nejlepší kontrast s bílou, černou a světle zelenou. Nevhodné tiskové barvy jsou fialová a tmavě modrá.

BL52-512_2

 

TMAVĚ MODRÁ (PANTONE 534)

Tato barva, známá také jako „námořnická modř“, má dobrý kontrast s bílou, světle modrou a světle zelenou. Nevhodné tiskové barvy jsou tmavě modrá a modrá.

BL52-534_2

MODRÁ (PANTONE 293)

Královská modrá je bohatá barva, která se hodí pro tisk bílou, černou a stříbrnou. Nevhodné tiskové barvy jsou tmavě modrá a modrá.

BL52-293_2

 

SVĚTLE MODRÁ (PANTONE Process Blue)

Tento odstín, někdy označovaný jako „Nebesky modrá“, je světlý a vyžaduje tisk s vysokým kontrastem. Nejlepší jsou bílá, černá a tmavě modrá. Nevhodné tiskové barvy jsou světle modrá a zelená.

BL52-process-blue2

ZELENÁ (PANTONE 369)

Světlá zelená, také známá jako "Limetková", se hodí pro tisk bílou, černou a tmavě modrou. Nevhodné tiskové barvy jsou zelená a tmavě zelená.

BL52-369-2

 

SVĚTLE ZELENÁ (PANTONE 367)

Tento odstín zelené, často označovaný jako "Jarní zelená", se dobře kombinuje s bílou, černou a tmavě modrou. Nevhodné tiskové barvy jsou zelená a světle zelená.

BL52-367-2

OKROVÁ (PANTONE 139)

Okrová, také známá jako "Hořčičná", je barva, která se dobře kombinuje s černou, fialovou a bílou. Nevhodné tiskové barvy jsou oranžová a zlatá.

BL52-139-2

 

HNĚDÁ (PANTONE 167)

Tmavě hnědá, také nazývaná jako "Čokoládová hnědá", má dobrý kontrast s bílou, světle zelenou a černou. Nevhodné tiskové barvy jsou hnědá a tmavě hnědá.

BL52-167-2

ČERNÁ

Černá, která se často používá jako základní tisková barva, funguje s většinou odstínů. Nejvhodnější jsou bílá, světle zelená a světle modrá. Nevhodné tiskové barvy jsou černá a tmavě hnědá.

BL52-BLACK_2

 

ZÁVĚR

Výběr správné tiskové barvy pro skládací metry je zásadní pro zajištění čitelnosti a dobrého kontrastu. S tímto průvodcem můžete snadněji určit, které tiskové barvy jsou vhodné pro různé odstíny skládacích metrů. To vám pomůže zajistit, že vaše tiskové výtvory budou nejen čitelné, ale také esteticky přitažlivé.

 

 


Metr.cz si na tento článek vyhrazuje autorská práva, kopírování je zakázáno.