Výroba trendy šperků – návod na výrobu

sperkyky-uvodni

Opět jsme se přesvědčili o tom, že lamelky mají všestranné využití. Tentokrát Katka přišla s návodem na DIY šperky, které neuniknou žádnému pohledu. Jedná se o podlouhlé náušnice doplněné o náhrdelník ve stejném stylu.
V tomto článku si ukážeme výrobu 2 variant trendy šperků. Doporučujeme shlédnout video s Katkou, ve kterém vám názorně ukáže výrobu krok po kroku.

BAREVNÉ ŠPERKY V BARVĚ DUHY

Milujete barvy? Právě vás mohou zaujmout extravagantní náušnice a náhrdelník, ve kterých budete nepřehlédnutelná. K jejich výrobě byly použity barevné lamelky z Metr.cz, výjimečné svou sytou barvou. Jestli hledáte veselé náušnice, budete určitě spokojeni. Jsou jak dělané pro letní horké dny.

CO BUDETE POTŘEBOVAT K VÝROBĚ BAREVNÝCH ŠPERKŮ?

Potřebovat budete 1 přírodní lameleku klasické délky (pokrácenou na 11,5 cm), která bude sloužit jako podklad pro nalepení čtverečků z barevných lamelek. K nim budeme potřebovat po 1 ks lamelky: růžovou, fialovou, modrou, zelenou, žlutou, oranžovou a červenou.
K lepení doporučujeme použít lepidlo Herkules s označením D2 (určené do interiéru a sucha). Pro vyvrtání dírek si nachystejte vrtačku s menším vrtákem a k začištění přírodní plochy brusnou houbičku.

TRENDY ŠPERKY S TŘPYTKAMI

Jak se říká, v jednoduchosti je krása. Proto se není čemu divit, že i z 1 černé lamelky vyrobíte šperk hodný pozornosti, který bude ještě dozdoben stříbrnými třpytkami.

CO BUDETE POTŘEBOVAT K VÝROBĚ ČERNÝCH ŠPERKŮ?

Z pouhého 1 ks černé lamelky vyrobíte náušnice i přívěšek na krk. Zářez v náušnicích a náhrdelníku vyrobíte pomocí pilky a následně do něj vsypete třpytky, které zafixujete bezbarvým lakem. K lepení doporučujeme použít lepidlo Herkules s označením D2 (určené do interiéru a sucha). Pro vyvrtání dírek si nachystejte vrtačku s menším vrtákem. 

KOMPONENTY PRO OBA DRUHY ŠPERKŮ

V galanterii si ke každé sadě zakoupíte komponenty jako řetízek, 2 háčky do náušnic, 2 spojovací očka, kus drátku. K černým náušnicím pořiďte ještě 6 černých korálků. U barevných náušnic postačí pouhé 2 ks např. červených korálků.

NÁVOD KROK ZA KROKEM

 sperky-navod

Kam uložit šperky? No přece do šperkovnice z lamelek.


Šperkovnici, která se postará o lepší organizaci a přehled ve vašich špercích jsme vyráběli v minulém dílu. Uložte si stylově prstýnky, náramky, náušnice i řetízky. Důmyslné řešení šperkovnice zahrnuje 2 patra s mnoha přihrádkami včetně stojánku na prstýnky a věšáčku na náušnice. Podívejte se na videonávod s Katkou, která ukáže výrobu krok po kroku.


DALŠÍ VÝROBA ŠPERKŮ


Princip výroby šperků jsme si ukázali. Teď už je jen na vaší představivosti, jaké další šperky z lamelek vyrobíte. Na Metr.cz máme bezpočet barevných variant, stačí si jen vybrat.

TIP NA ZÁVĚR

Lepidlo nanášejte v tenké vrstvě štětcem nebo aplikátorem, aby při stlačení nepřetékalo přes okraje dřívek, a spoje vždy nechte dobře zaschnout.


Metr.cz si na tento článek vyhrazuje autorská práva, kopírování je zakázáno.

POUŽITÉ PRODUKTY