Mísa z lamelek - návod na výrobu a využití

Další tip na tvoření z dřívek je tady. Tentokrát si vyrobíte mísu na ovoce. Nebo na cokoliv jiného – možností využití je více, jak níže sami uvidíte. Opět to zvládnou i kutilové začátečníci a také děti. Můžete také využít tento video-návod, ve kterém Vám Káťa vyrobí mísu před kamerou.

A než se do toho pustíte, přesvědčte se, že mísa se hodí na ukládání věcí i jako dekorace. Nakonec možná zjistíte, že jich potřebujete více.

JAK MŮŽETE MÍSU VYUŽÍT?

Kromě ovoce do ní můžete ukládat třeba:

  • klíče,
  • nepřečtenou poštu,
  • kosmetické přípravky,
  • klubíčka vlny na pletení.

Malé princezny mohou mísu využít jako úložiště pro své korunky. 

Krásně vypadá také jako základ unikátního dekorativního prvku. Naplňte ji malovanými kameny, umělými květinami nebo do ní postavte květináč s kaktusem. Uvidíte, jaký šmrnc a nádech jedinečnosti získá váš interiér.

CO BUDETE POTŘEBOVAT K VÝROBĚ PLETENÉ MÍSY?

Kromě 70 kusů lamelek klasické délky budete potřebovat lepidlo a svorky nebo kolíčky. Ideálně tekuté disperzní lepidlo a pružinové svorky. Doporučujeme zakoupit si rovnou sadu na výrobu mísy, která tohle všechno obsahuje. Dále si připravte pilku nebo nůžky na plech a brusnou houbičku. Část lamelek, konkrétně 10 kusů, je totiž potřeba zkrátit na 10 cm a konce začistit.

NÁVOD KROK ZA KROKEM

ZÁVĚREČNÉ ZDOBENÍ

Nyní přichází část, která je nejen u dětí tou nejoblíbenější – zdobení. Mísu můžete nabarvit tak, aby dobře zapadla do místnosti. Holčičky určitě potěší zdobení flitry a stužkami, kluci zase mohou použít samolepky. Fantazii se meze nekladou, nebojte se mísu omotat přírodním provázkem, ozdobit krajkou nebo zakomponovat jutu.

3 TIPY NA ZÁVĚR*

  1. Lepidlo nanášejte v tenké vrstvě, aby při stlačení nepřetékalo přes okraje dřívek, a spoje vždy nechte dobře zaschnout.
  2. Mísy si můžete udělat i menší. Stačí lamelky seříznout na požadovanou velikost.
  3. Pokud chcete do mísy odkládat drobné věci, vyložte její vnitřek látkovou výstelkou.

POUŽITÉ PRODUKTY