Co jsou vlastně ty lamelky?

Dřevěné lamelky si získávají čím dál větší oblibu u našich zákazníků, kteří je využívají na nejrůznější kreativní činnosti. Mnozí lidé je však zaměňují s jiným produktem, pro který se vžil název podpalinky nebo také třísky. Pojďme se podívat, čím se lamelky liší a jak se s nimi můžete kreativně vyřádit. A které druhy lamelek se nejlépe hodí právě pro vaše tvoření? Abychom vám usnadnili výběr, stručně vám je představíme.Chcete-li se hned podívat, co se dá s lamelek vytvořit, podívejte se na video-návod výroby pleteného boxu.

LAMELKY

Dřevěné špachtle, které najdete v naší nabídce v několika různých velikostech a typech, nazýváme lamelky. Vyrábíme je tak, aby co nejlépe sloužily jako materiál pro další tvoření – nevznikají tudíž jako vedlejší produkt něčeho jiného. Jejich využití je velice pestré. Z lamelek můžete postavit domeček pro panenky nebo vykouzlit stylové vychytávky do domácnosti, např. mísu na ovoce nebo krabičku na koření. Budou se vám hodit také na míchání barev, nanášení tmelů a lepidel nebo k čištění citlivých povrchů.

PODPALOVÉ DŘÍVÍ, PODPALINKY, TŘÍSKY

Pod těmito názvy se skrývají dřívka, která slouží primárně jako materiál na podpal. Na rozdíl od lamelek vznikají jako vedlejší produkt při výrobě jiných produktů ze dřeva, a není tudíž potřeba, aby se nějak pečlivě hlídala jejich kvalita. V balení tak často najdete spoustu dřívek rozlámaných, ohnutých, prasklých či jinak poničených, která sice slouží svému účelu, ale pro kreativní tvoření jsou nepoužitelná.

PROČ SE VÁM S LAMELKAMI BUDE DOBŘE TVOŘIT
JEN TAK JE NEZLOMÍTE

Lamelky jsou tenké, ale díky kvalitnímu dřevu velmi pevné, a proto se jen tak nezlomí. Tvoření vám s nimi půjde hravě od ruky a výrobek z nich bude stabilní s dlouhou životností.

NA VELIKOST SE MŮŽETE SPOLEHNOUT

Lamelky v balení jsou stejně široké, dlouhé a rovné – to je zásadní pro symetrii a funkčnost výrobku.

UŽ ŽÁDNÉ TŘÍSKY

Povrch lamelek je pečlivě opracovaný, hladký a příjemný na dotek.

JAKÉ LAMELKY PRO VÁS BUDOU NEJLEPŠÍ?

V našem e-shopu najdete lamelky z různých druhů dřeva. Každé z nich má své jedinečné vlastnosti. Vyberte si ideální lamelky právě pro vaše tvoření.

BUKOVÉ LAMELKY

Tento typ dřeva používáme pro výrobu lamelek nejčastěji. Je velmi tvrdé, pevné a relativně málo pružné. Má hustou strukturu a světle hnědou až narůžovělou barvu s výraznější kresbou, běžně se využívá pro výrobu nábytku. Jeho výhodou je příznivá cena. Věděli jste, že i slavné židle „thonetky“ jsou právě z bukového dřeva?

 

TIP*

Bukové lamelky jsou vhodné pro začátečníky, pro tvoření s dětmi a také pro projekty s potřebou většího množství lamelek. Vyrábíme je i v poloviční délce a několika dalších rozměrech.

HABROVÉ LAMELKY

Habrové dřevo je méně obvyklé než bukové a jeho dostupnost na trhu je proto kolísavá. Z dřevin, které známe z našich luhů a hájů, je dokonce nejtvrdší. Získá si vás velmi světlým hnědobílým odstínem a vysokou hustotou, díky které působí opravdu velmi exkluzivně. Oceníte také barevnou stálost. Doporučujeme pro všechny ambiciózní projekty!

TIP*

Habrové lamelky využijete tam, kde je pro vás design na prvním místě. Výrobky z nich působí vskutku luxusně.

JAVOROVÉ LAMELKY

Javorové dřevo je velmi světlé, takže se dobře barví do jakéhokoli tónu. Krásné je ale i ve své přírodní podobě. Má velmi jemnou a pravidelnou kresbu, která dodá vašim výrobkům ten správný šmrnc. Oproti bukovému je měkčí a dobře se opracovává.

TIP*

Pokud potřebujete lamelky zkracovat či jinak upravovat, s javorovými lamelkami vám to půjde snadněji.