Domeček pro panenky – návod na výrobu

dum-panenky-uvodni

Jen málokterá malá princezna netouží po vlastním domečku pro panenky. V tomto malém království dokážeme, my holky, strávit hodiny a hodiny zútulňováním našeho prvního hnízdečka. V dnešním článku si ukážeme, že s metr.cz zvládnete vybudovat takový domeček pomocí vlastních sil. Pomůže vám k tomu i podrobný návod ve formě videa.

JAK SE STAVÍ DĚTSKÝ SEN

Říkáte si, že postavit dřevěný domeček pro panenky je úkol pro zkušeného kutila? Není to tak úplně pravda. Vybudovat domeček snů vlastníma rukama není tak obtížné, jak by se mohlo zdát. Všechny komponenty použité k výrobě domečku můžete nakoupit na našem e-shopu v potřebných délkách i barvách. Nebudete tedy muset nic řezat, zkracovat, a dokonce ani natírat. K sestavení budete potřebovat pouze lepidlo.

VILKA NEBO HRAD

Základní model domečku, který jsme pro vás připravili, bude mít dvě patra a terasu s bazénem na střeše. Záleží jen a jen na vás, jak si domeček dále „vyladíte“. Zkušenější stavitelé a stavitelky ho mohou doplnit o schodiště, balkónky, okýnka, přidat patro navíc či další stavební prvky dle libosti. Pro inspiraci navštivte galerii na našem Facebooku s fotkami od našich šikovných zákazníků.

CO BUDETE POTŘEBOVAT K VÝROBĚ DOMEČKU?

Na výrobu dvoupatrového domečku s terasou budete potřebovat 3 extra široké lamelky (26 × 3,5 cm), 180 přírodních lamelek (25,8 cm), 6 přírodních lamelek ½ délky (12,8 cm), 39 přírodních lamelek ¼ délky (6,3 cm), 8 modrých lamelek (25 cm) a 12 hranolů (25,8 cm). Na opláštění domku pak budete potřebovat barevné lamelky (25 cm) celkem 136 kusů. Volba barev je zcela na vás, my jsme použili 64 bílých lamelek, 32 ks růžových lamelek, 16 ks modrých lamelek a 16 oranžových lamelek. K lepení doporučujeme použít lepidlo Herkules s označením D2 (určené do interiéru a sucha).

NÁVOD KROK ZA KROKEM

 

dum-panenky-navod

POKOJÍČEK JAKO ZE ŽURNÁLU

Teď si možná říkáte, a co nábytek? Domeček bez nábytku to není úplně to pravé ořechové. Pokud čtete náš blog pravidelně, jistě vám neunikl článek s návodem na výrobu nábytku. Společně s Káťou jsme vás v něm provedli výrobou základní výbavy domácnosti. Postup ve formě video-návodu je dostupný také na našem Youtube kanálu.

TEN NEJKRÁSNĚJŠÍ DÁREK

Jistě přemýšlíte, čím uděláte vaší holčičce radost na narozeniny nebo pod stromeček. Ručně vyrobený domeček je prostě sázka na jistotu. Samozřejmě můžete koupit domeček již hotový, ale co si budeme povídat není to zrovna nejlevnější záležitost, tím spíš pokud preferujete kvalitní výrobky ze dřeva. Navíc u vlastního „projektu“ můžete zapojit kreativitu a vytvořit domeček snů, jaký nebude mít nikdo jiný.

POUŽITÉ PRODUKTY