Pomůcky do kuchyně – návod na výrobu

pomucky-do-kuchyne-uvodni

Dnes budeme pokračovat v našem seriálu DIY pomůcek do kuchyně. V předchozích článcích jsme si ukázali výrobu stojánku na nože, příborníku či tácu z lamelek. Dnes si vyrobíme stojánek na ubrousky a stojánek na vařečky. Společně s Káťou jsme v našem studiu natočili také video-návod s podrobným postupem výroby.   

UBROUSEK NA STOLE NESMÍ CHYBĚT

S problémem, jak uložit ubrousky při prostírání stolu, se již jistě každý z nás setkal. Pokud nejste zrovna zběhlí ve skládání origami tvarů a nechcete ubrousky jen tak ledabyle položit na talíř, existuje několik variant, kterými si můžete pomoci. Při prostírání slavnostnější tabule, zkuste ubrousky srolovat a převázat je stužkou. Efektní je také vsunout ubrousky do ozdobných stojánků ve tvaru kroužků, snadno je vyrobíte například z kroužků na záclony. Při běžném stolování asi nejvíce oceníte úplnou klasiku, volně stojící stojánek, kde jsou ubrousky stále k dispozici pro všechny. A právě takový stojánek si dnes vyrobíme.

ŠIKOVNÝ STOJÁNEK I VÁZA

Dalším pomocníkem, kterého oceníte zejména na kuchyňské lince, bude stojánek na vařečky. Ideální pro všechny, co mají rádi všechny pomůcky pěkně na očích. Tato šikovná nádoba ale může mít i další využití. Můžete do ní naaranžovat suché květy a využít ji jako vázu nebo v ní originálním způsobem darovat víno. Pokud patříte k těm, co nesnesou na kuchyňské lince zbytečné objekty, doporučíme vám náš návod na organizér, který schováte v útrobách šuplíku.

CO BUDETE POTŘEBOVAT K VÝROBĚ

NÁVOD KROK ZA KROKEM

Na stojánek na ubrousky budete potřebovat 3 extra široké lamely (26 x 3,5 cm) a 10 přírodních lamelek klasické délky (25,8 cm) na výrobu bočních stěn. Lamelky bude potřeba zkrátit, takže budete potřebovat i pilku nebo nůžky na plech.
Na stojánek na vařečky si připravte nádobu ve tvaru válce například od kávy nebo tyčinek. Potřebovat budete také lamelky klasické délky (25,8 cm), počet se bude odvíjet od velikosti nádoby.
K lepení doporučujeme použít lepidlo Herkules s označením D2 (určené do interiéru a sucha). Na dozdobení si můžete přichystat i kousek krajky nebo provázku.

pomucky-do-kuchyne-navod

Jak jsme se již přesvědčili, z lamelek lze vyrobit úplně cokoli. Můžete tak postupně svůj domov zabydlovat různými pomůckami či dekoracemi z lamelek a vše držet v jednom stylu. Preferujete-li přírodní vzhled, k výrobě použijte lamelky bez barevného lakování. Pokud se rozhodnete pro dekor, můžete aplikovat stejný motiv například ubrouskovou technikou a vyrobit si jednotný set. Interiér můžete oživit zakomponováním některé z barevných variant lamelek z naší nabídky. Pokud máte například kuchyň laděnou do červené barvy, můžete si z lamelek vyrobit pár doplňků právě v této barvě.

 

POUŽITÉ PRODUKTY