Sněhuláci nejen z lamelek - návod na výrobu

Postavte si sněhuláka. Není venku momentálně dostatek sněhové pokrývky? Natrénujte si své stavařské dovednosti na sněhulákovi, ze kterého vás nebudou mrazit ruce. Jednoduchý sněhulák z lamelek bude pěkným zimním doplňkem do bytu. Výrobu 3 typů sněhuláka shlédněte ve videu s Káťou.

CO BUDETE POTŘEBOVAT K VÝROBĚ SNĚHULÁKA?


K vytvoření sněhuláka budete potřebovat bíléčernépřírodní lamelky, které si pokrátíte např. pokosovou pilou - podívejte se zde, jak se s touto pilou pracuje. Ke slepení je vhodné lepidlo z řady D2, do interiéru, např. Herkules. K pokreslení si nachystejte akrylové fixy a lihové fixy. K dozdobení vám postačí papírové vločky.

JAKÉ POUŽÍVAT FIXY

Katka použila k pokreslení barevných lamelek lihové fixy a na nos akrylový fix. Na barevné lamelky nemůžete použít klasické fixy, protože se nemají do čeho vsáknout. Naopak na přírodní lamelky můžete použít jakýkoli typ.

 

NÁVOD KROK ZA KROKEM

ZÁVĚREČNÉ ZDOBENÍ


Sněhulákovi můžete na čepici nalepit například papírové vločky. Obdobně můžete použít i polystyrenové kuličky. Střednímu sněhulákovi můžete třeba nalepit knoflíky nebo nové koření.
Po přilepení provázku tavnu pistolí můžete sněhuláka pověsit na háček, třeba na okno či dveře. Doporučujeme používat nalepovací háčky. Na bílé plastové dveře a okna volte bílé háčky. Naopak na barevé podklady vybírejte barevné háčky, v domácích potřebách naleznete velký výběr.

STAVBA POHÁDKOVÉHO SNĚHULÁKA, RUKAVICE BUDOU POTŘEBA


Sněhuláka z lamelek už máte hotového. Možná už venku za okny napadlo pár sněhových vloček? Pojďte se s námi pobavit i trochu jinak a postavme si sněhuláka ze sněhu. Nejen mezi dětmi je důvěrně známá pohádka Ledové království, kde vystupuje nebojácný sněhulák Olaf. Sněhuláka s dobrým srdcem můžete postavit i vy a užít si při tom spoustu zábavy. Od klasického sněhuláka se Olaf odlišuje svými specifickými tvary, k jejich vytvoření budete potřebovat například dětskou železnou lopatku, kterou si opracujete sněhovou kouli.
Aby ještě více vynikly tyto tvary (jako dokořán otevřená ústa), můžete použít na dokreslení detailů třeba sprej. V našem případě to byly šetrné smývatelné barevné laky na vlasy.

Podívejte se, jak se nám povedla stavba sněhuláků v Metr.cz.

Doufáme, že se vám tyto rady (nejen na stavbu sněhuláků) hodily. Pokud ano, budeme rádi, když nám příspěvek ohodnotíte.

TIP NA ZÁVĚR*

Lepidlo nanášejte v tenké vrstvě, aby při stlačení nepřetékalo přes okraje dřívek, a spoje vždy nechte dobře zaschnout.

Metr.cz si na tento článek vyhrazuje autorská práva, kopírování je zakázáno.

POUŽITÉ PRODUKTY