Vánoční dekorace z lamelek - malý a velký stromeček - návod na výrobu

Vánoční nálada je všude kolem nás. Naladit se na tu správnou notu můžete i tak, že si domácnost vyzdobíte například dekoracemi z lamelek. Tentokrát jsme pro vás připravili stromečkový speciál.
S Katkou jsme pro váš natočili jedno video na výrobu velkého vánočního stromečku a druhé video s malým vánočním stromečkem. V tomto článku vám ukážeme postup výroby.

VELKÝ VÁNOČNÍ STROMEČEK


Jedná se o velký vánoční stromeček, který zaujme hned na první pohled a doma udělá velkou parádu. Navíc se jedná o velmi jednoduchý postup výroby, kterého se nemusíte obávat. Dávejte si jen pozor, aby u základny nepřečnívaly lamely ven, pak by nemusel být stromeček stabilní. Stromeček umístěte kdekoli v bytě, ale může zkrášlit i prostor ve výklenku u vchodových dveří a zde vítat vaše návštěvy, třeba Ježíška.

CO BUDETE POTŘEBOVAT K VÝROBĚ

Použijete jen 33 ks lamelek klasické délky 25,8 cm, které slepíte lepidlem typu D2 - pro interiér, např. Herkulesem nebo lepidlem typu D3 - pro exteriér, např. M-GRIPTavnou pistolí pak přilepíte veškeré ozdoby. 

ZDOBENÍ VELKÉHO VÁNOČNÍHO STROMEČKU

Vnitřní část stromečku nazdobíte baňkami, které spojíte tavnou pistolí. Spoje lamelek se dají skrýt například dřevěnými či fleecovými dekoracemi ve tvaru vloček. V podvečer, až se začne stmívat, osvícený stromeček vykouzlí v interiéru kouzelnou atmosféru. Světelný řetěz, obmotaný kolem stromečku, musí být umístěn poblíž zásuvky. Vyzkoušejte světýlka na baterky, která umožňují neomezené možnosti umístění stromečku kdekoli po bytě. Venku však musíte použít speciální osvětlení pro exteriér. Zde si není radno zahrávat.

NÁVOD KROK ZA KROKEM

MALÝ VÁNOČNÍ STROMEČEK


Jako druhý návod jsme si pro váš připravili malý vánoční stromeček. Jedná se o roztomilý kousek, který udělá radost každému obdarovanému. Ještě nemáte dekorace na konferenční stolek? S malým stromečkem máte problém vyřešen.

CO BUDETE POTŘEBOVAT K VÝROBĚ


Na výrobu budete potřebovat 40 klasických lamelek různých délek. Zde bychom doporučili použít POKOSOVOU PILU, kde si jednoduše odměříte délky a řezání jde jako po másle.
Pokud bude potřeba, na dočištění použije brusnou houbičku. Slepte pomocí lepidla Herkules typu D2, na interiér.

ZDOBENÍ MALÉHO VÁNOČNÍHO STROMEČKU


Zespod dřevěných větviček jsme přilepili rolničky. Stromeček se dá dozdobit například i korálky, které můžete přilepit i z vrchu větviček.

 

NÁVOD KROK ZA KROKEM

NA PŘÍŠTÍ ROK MÁTE NACHYSTÁNO


U dřevěného stromečku je jedna velká výhoda, neopadává jehličí. Stromečky si pečlivě uschovejte a příští rok, až zapálíte první svíčku na adventním věnci, je vytáhněte z komory a vánoční výzdobu máte z části hotovou.

TIP NA ZÁVĚR

Lepidlo nanášejte v tenké vrstvě, aby při stlačení nepřetékalo přes okraje dřívek, a spoje vždy nechte dobře zaschnout.


Metr.cz si na tento článek vyhrazuje autorská práva, kopírování je zakázáno.

POUŽITÉ PRODUKTY