Svatební inspirace, podnos na snubní prsteny – návod na výrobu

Máte rádi tvoření a práce s lupínkovou pilou vám není cizí? Inspirujte se tímto článkem k výrobě podnosu na snubní prsteny. Blíží se svatební sezóna a originální podnos se jmény novomanželů zaujme nejedno oko svatebčanů. Jedná se o krásnou dekoraci, která může nadále posloužit jako upomínka na svatební den.

Katka vám v krátkém video-návodu ukáže, že výrobu zvládne i začátečník. Poradí vám, jak pracovat s lupínkovou pilou a jak vyřezávat nejen vně, ale i uvnitř výrobku.


Na e-shopu Metr.cz máme všechen potřebný sortiment k jeho výrobě, včetně pily.

 

CO BUDETE POTŘEBOVAT K VÝROBĚ PODNOSU


Na výrobu podnosu použijete pouhé 2 ks bukové překližky, o rozměrech 13 x 13 cm. Šablonu srdíčka vytisknete na papír formátu A4. K přilepení šablony použijte lepidlo z řady D2, například Herkules. K fixaci prkének jsou praktické malé svorky. Dále využijete vrtačku na vyvrtání dírek a akrylový lak.
K vyřezávání zvolte lupínkovou pilku s rovným pilovým plátkem. Na e shopu Metr.cz si můžete vybrat z několika typu. Využít můžete například této lupínkové pily Proxon DX 230/E.
Jména novomanželů se mohou dopsat fixem, vypálit nebo použít techniku – otištění textu do akrylového laku. Pokud se pro ni také rozhodnete, vytiskněte si jména nejdříve na tiskárně. Postup naleznete níže v tomto článku.

NÁVOD NA VÝROBU PODNOSU

Z papíru si vystřihněte šablonu srdíčka. Odkaz na šablonu si můžete stáhnout ZDE a přilepte na bukovou překližku pomocí lepidla. Pomocí lupínkové pily vyřežte nejprve 1 srdce a do druhého srdíčka vyřežte ještě další 2 malá srdíčka. Katka vám ve videu ukáže postup vyřezávání uvnitř i vně překližky. Papírovou šablonu ze srdíčka očistěte, například pod tekoucí vodou a následně nechte řádně proschnout. (Čistění papíru se můžete vyhnout tak, že šablonu na překližku jednoduše obkreslíte a papír nebude na překližku lepit.)
Takové 2 kousky srdce k sobě přilepíte opět lepidlem, k fixaci použijte malé svorky a otřete nežádoucí zbytky lepidla.
Do středů malých srdíček vyvrtejte dírky, které poslouží pro provlečení úzké stuhy. Ta poslouží k tomu, že prstýnky budou vkusným způsobem přichyceny k srdíčku. Nemůže se tak stát, že by došlo k nechtěné ztrátě. Mašli ze stuhy případně dozdobte ještě dekorací, například květinou. V případě dozdobení před samotným obřadem zvolte živou květinu.

ZÁVĚREČNÉ ZDOBENÍ

Podnos můžete ponechat bez jakékoli další úpravy nebo jej doplňte jmény novomanželů. Stane se z něj vkusná dekorace a originální památka na váš "velký den".
Existuje více možností dopsání jmen, my jsme zvolili metodu – otištění textu do akrylového laku.

Postup výroby je následující:

  • Vytiskněte si požadovaný nápis na laserové tiskárně
    Text musí být zrcadlově otočený
  • Dřevo natřete akrylátovým lakem
  • Přilepíte papír s textem
  • Necháte zaschnout
  • Papír pokapete vodou, aby se rozmočil a šel dobře seškrabat
  • Odstraníte papír a je hotovo

DALŠÍ TIPY NA DEKORACE PRO VÁŠ SVATEBNÍ DEN - SVATEBNÍ VÝZDOBA


V předchozím čísle jsme pomocí lupínkové pily vyrobili svatební stojan ve tvaru srdce, který slouží jako tácek pro podávání cukrovinek. Podívejte se.

 

Jak na zahradě, tak na stolech v interiéru vyniknou lucerny v bílém nebo přírodním provedení. Nechte se inspirovat. Přikládáme postup výroby. Jelikož se jedná o dřevěné provedení, doporučujeme rozzářit je jen světýlky na baterky.

 

Nejedné mamince se zase bude hodit krabička na kapesníčky, na usušení slziček.

 

Metr.cz si na tento článek vyhrazuje autorská práva, kopírování je zakázáno.

POUŽITÉ PRODUKTY