Stavební lasery STABILA, záruka kvality ověřená zákazníky

O dokonalé rovině už nemusíte jen snít. Docílíte jí díky stavebním laserům, které přežijí i volný pád.

Ať už pokládáte obklady, podlahy, sádrokarton, stropní panely, zaměřujete okna apod., vašim úkolem je zajistit dokonalou rovinu. Ne vždy se ale jedná o lehký úkol, pomoci vám může za každé situace laser, na který bude spolehnutí. 
Každý může mít trochu jiné požadavky, specifikované oblasti dané práce. Proto jsme připravili souhrnný přehled laserů, spolehlivých pomocníků pro každého řemeslníka. Na trhu je mnoho značek a výrobců, ale jak poznat, zda se jedná o produkt, který vám vydrží dlouhá léta a bude plnit svou funkci, jak je deklarováno výrobcem? 

DOPORUČUJEME - VYMĚŘUJTE S KLIDEM A JISTOTOU


za pomocí laserů od firmy Stabila. Jedná se o německého výrobce, jehož lasery byly otestovány zákazníky, reaguje na požadavky trhu, využívá mnohaletých zkušeností a o jejich kvalitě není třeba diskutovat. Zakoupením laseru od firmy Stabila máte prostě jistotu, že vše bude fungovat, jak má.

Všechny stavební lasery STABILA jsou samonivelační, takže nemusíte moc myslet kam je zrovna postavíte. Zvládnou sami vyrovnat nerovnost podkladu až do 5° náklonu.


Na Metr.cz jsme přesvědčeni, že laser STABILA Vám ušetří nejen peníze, ale i námahu. Jeden pracovník s jeho pomocí zvládne mnohem více úkolů, výrazně rychleji a hlavně přesněji, než bez něj.

RŮZNÉ TYPY LASERŮ, KTERÝ JE VHODNÝ PRÁVĚ PRO VÁS?

 

KŘÍŽOVÉ LASERY


POKLÁDKA DLAŽBY – SNADNO, RYCHLE A PŘESNĚ


Pokládáte dlažbu a hledáte pomocníka, na kterého bude spolehnutí? Pak právě pro vás může být vhodným řešením křížový podlahový laser. 

STAVEBNÍ LASERY STABILA, ZÁRUKA KVALITY OVĚŘENÁ ZÁKAZNÍKY
 

90 se ovládá velmi jednoduše, a to pouhým stiskem tlačítka zapnout/vypnout. Žádná další nastavování nejsou potřeba. Vytyčování a rozměřování při pokládce dlažby a obkladů tak pro vás bude hračka. Svítí ostré a perfektně viditelné linie v úhlu 90° až do 15 metrů. Přístroj stojí volně na podlaze a má odnímatelnou podestu. S podestou ho navíc snadno přiložíte na hranu dlažby.

 
STAVEBNÍ LASERY STABILA, ZÁRUKA KVALITY OVĚŘENÁ ZÁKAZNÍKY
 

Dokáže zároveň vytyčovat 4 přesné pravé úhly 90° a přenášet osy z jedné strany měření na druhou a zpět. Takto vysvícené pravé úhly můžete libovolně otáčet z jednoho místa a přenášet tak rychle rozměry. To je umožněno funkcí olovnice, tedy otáčet se kolem vlastní svislé osy, přesně nad vysvícenou "olovnicí". Tato svislá osa, olovnice, je vysvícena přímo pod osu přístroje. Laser umožňuje měřit až do 100 m a to dík RF přijímači REF 410. Tento přijímač je dynamický a dálkově ovládá samotný přístroj. Stiskem tlačítka si tak laser sám najde polohu přijímače.

 

ROTAČNÍ LASERY

 

ROTAČNÍ LASER STABILA LAR 160 

STAVEBNÍ LASERY STABILA, ZÁRUKA KVALITY OVĚŘENÁ ZÁKAZNÍKY
 

S červeným paprskem

Tento rotační laser se vyznačuje kolem dokola 360° vodorovnou plochu až do průměru 600 m. Rovinu umožňuje svítit vodorovně, nebo svisle. Laser umožňuje celkem další 4 funkce svícení paprskem. Ten může svítit taky pravé úhly, nebo jen vzdálený bod a olovnici.
Je vodotěsný a prachotěsný, takže je určen pro těžké zacházení i venku na stavbě. Vlastní laser můžete ovládat pomocí dálkového ovládání a tím ušetřit další 2 pracovníky.
S laserem LAR 160 měříte až do 600 m a na jistotu.

Nejlépe ho využijete při těchto pracích:

Vyměřování staveb a terénní práce
• veškeré vytyčování výkopů a linií skrývky
• vytyčování základů staveb
• vyměřování terénu včetně sklonů

Obklady a dlažby
• vytyčování a rozměřování při pokládce dlažby a obkladů
• výškové srovnání obkladů

Tesařské práce a truhlářské práce
• značení a zarovnání stěn dřevěných rámů
• rozměřování výšek a poloh trámů a latí
• přenášení rovin vrtaných otvorů, usazování pracovních desek
• rychlá instalace, spojování a sesazování dílů nábytku

Montáž sádrokartonových stěn
• přenos dispozic ze základové desky na stěny a stropy, nastavení a upevnění U profilů
• nastavení příček, závěsných stropů.

Instalatérské a instalačních práce
• vytyčování vodorovných a svislých směrů, vyrovnávání sponek potrubí
• polohování vodičů, topných trubek a vypínačů a ovládacích prvků elektromontáže

 

Možno zakoupit i se stativem a nivelační latí.


Se zeleným paprskem

Funkcemi je laser stejný jako LAR 160 s červeným paprskem. Jediný rozdíl je v barvě zeleného paprsku, který je 4 x viditelnější než červený paprsek. 

 

ROTAČNÍ LASER STABILA LAR 350 S DOSAHEM 800 M

STAVEBNÍ LASERY STABILA, ZÁRUKA KVALITY OVĚŘENÁ ZÁKAZNÍKY
 

Pro vyměřování roviny na stavbách zvolte bezkonkurenční rotační laser LAR 350, který umí zaměřovat až do vzdálenosti 800 m. Používat ho můžete bez strachu z rozbití, má patentovanou ochranu proti pádu z výšky až 180 cm.
Vyznačuje kolem dokola 360° vodorovnou plochu až do průměru 800 m. Rovinu umožňuje svítit vodorovně, svisle, nebo ji naklánět pod zvoleným úhlem. Laser je sice rotační, ale je chytrý natolik, že umožňuje celkem 8 funkcí, doslova kouzel s paprskem. Může svítit stanovenou výseč, pravé úhly, náklon roviny, nebo jen vzdálený bod a čáru.

 

Co dokáže tento laserový přístroj vytyčovat a jaké roviny jeho lasery vysvítí, ukazují následující ilustrace:

• horizontální rovinu 360°až do průměru 800 m
• vertikální rovinu 360°až do průměru 800 m
• pravý úhel, 2  x  90°
• náklon horizontální roviny +- 5°
• výseč kružnice
• laserový bod vodorovně až 400 m od přístroje
• kolmý paprsek.

Na co přístroj postavit a jak s ním měřit ve větší výšce:

• může stát volně na ploše, na které se sám vyrovná, pokud náklon nepřesáhne +- 5° (funkce samonivelace)
• na stativ, protože je přístroj osazen šroubením 5/8" ve spodní části 


KŘÍŽOVÝ ROTAČNÍ LASER STABILA LAX 400, 360°

STAVEBNÍ LASERY STABILA, ZÁRUKA KVALITY OVĚŘENÁ ZÁKAZNÍKY
 

Samonivelační rotační a křížový laser pro vyznačení vodorovné 360°linie a zároveň 2 svislých rovin v úhlu 90° je zároveň křížový a rotační. 2 na sebe kolmé lasery vytyčují úhel 90° a rotační laser v horní části přístroje, vyznačuje kolem dokola 360° vodorovnou plochu. Pozoruhodná je také možnost otáčení celého přístroje kolem vlastní  svislé osy, tedy přesně nad vysvícenou "olovnicí". Přístroj může stát volně na podlaze, ale dá se také nasadit na stativ. Díky magnetům v jeho těle jej snadno přichytíte k ocelovým konstrukcím, např. k sádrokartonovým profilům. Laser se nejlépe hodí pro vnitřní vyměřování, je přesný a má vynikající svítivost linií. Na stavbě a při montážích zastane mnoho úkolů, pro které byste normálně museli zaměstnávat další pracovníky.

 

PROČ BYSTE SE MĚLI ROZHODNOUT POŘÍDIT LASER NA METR.CZ?

Metr.cz není jen eshop, měřidla rovněž vyrábíme. Tyto lasery nejsou sice naším výrobkem, ale firmu Stabila známe velmi dobře. Rádi také tyto špičkové německé přístroje používáme. Na metr.cz Vám tedy můžeme krom standardní záruky nabídnout také:

  • důvěryhodnost výrobce měřidel
  • technické poradenství
  • pozáruční servis

Začněte vyměřovat s pořádnými laserovými přístroji STABILA ještě dnes a zítra už Vám budou přinášet úspory.

Metr.cz si na tento článek vyhrazuje autorská práva, kopírování je zakázáno.

 

NAŠE TIPY