VELIKONOČNÍ DEKORACE a ozdoby pro dům i zahradu

Velikonoce jsou za dveřmi, a tak bychom se měli pustit do veselé jarní výzdoby. Pojďme svátkům jara vstříc a přivítejme je veselými dekoracemi, vyrobenými vlastní rukou.
Máme pro vás tipy například na zahradní výzdobu, ozdoby na vchodové dveře, dekorace ke vchodovým dveřím i barevný jarní košíček pro uložení malovaných vajíček.

BAREVNÝ KOŠÍČEK NA VAJÍČKA

K výrobě velikonoční dekorace můžete použít lamelky z Metr.cz. Na blogu Metr.cz naleznete návody na výrobu barevného košíčku složeného z mnoha jarních barev – žlutá, zelená, oranžová. K výplni se hodí dřevěná výstelka, která slouží jako imitace trávy. Vajíčka se zde budou skvěle vyjímat.

POSTUP VÝROBY naleznete ve videu:

 

ZÁVĚSNÉ OZDOBY NA VCHODOVÉ DVEŘE

 Ke ozdobení vchodových dveří je možno použít 100+1 způsobů

  • věnce z proutí, do kterých můžete k dozdobení jednoduše zasunout rozkvetlé kočičky
  • větvičky svázané barevnou mašlí a dozdobené nerozbitnými vejci
  • domečkem z dřívek s nápisem Veselé Velikonoce. Přikládáme návod na výrobuvideonávod
 

JAK MOHOU VAJÍČKA OZDOBIT VAŠI ZAHRADU

Vejce jednoduše rozmístěte na zahradě, třeba na keře menšího i většího vzrůstu. Kladete si otázku, jaká varianta bude tou nejlepší – plastová, polystyren, přírodní?
Plastová vajíčka mají jednu velkou výhodu, nerozbijí se. Pro dozdobení v exteriéru, kde musí odolávat větru a dešti, se tak stávají vhodnou variantou.
Další vhodnou volbou jsou i polystyrenová vejce, s možností dalšího dozdobení či pokreslení vhodnými fixami.

A pro ty z vás, kteří se už těšíte, až pomalujete vyfouknutá vajíčka, jsou otevřené dveře neomezených možností. Můžete tak zabavit sebe i děti. Jen je třeba počítat s tím, že ne všechna vejce se dožijí dalších Velikonoc. Vyfouknutá vejce nasaďte na špejli, na kterou přilepíte plastelínu, jako zarážku. Aby vejce nesjelo, a byla s ním tak umožněna snadná manipulace.
Žádnému oku neuniknou kraslice zdobené pomocí vosku nebo voskovkou. Postup zdobení vysvětluje ve videu paní Balážová. Když k nim přidáte ještě barevnou mašli, stanou se opravdu nepřehlédnutelnými.

OKRASNÉ DŘEVĚNÉ DIY DEKORACE PŘED VCHOD NEBO ZAHRÁDKU

Dekorace ze dřeva se nikdy neokoukají. Na obrázku můžete vidět, že i obyčejné špalky různých velikostí svázané motouzem a dozdobené dekoračními prvky působí neokoukaným dojmem.

Dekorační kolečka si můžete jednoduše vyrobit sami. Za použití vhodné pilky je to hračka.
S pomocí ruční skládací pily SILKY GOMBOY 210-10 nařežete dřevěné plátky, kolečky, kulatiny, dřevěné podložky. Pilka si hravě poradí se suchým i mokrým dřevem, je totiž univerzální. Proto je velmi žádaná mezi zahradníky i truhláři.

 

Pilka si najde na zahradě celoroční využití, vyzkoušejte a uvidíte sami. Všechny pilky Silky jsou snadno ovladatelné, takže práci s nimi zvládne i žena.

Přichází jaro, a tak ho pojďme náležitě přivítat. Dřevěné dekorace na zahradu obstojí i v extrémních podmínkách, které s sebou přináší dubnové počasí.
Nyní vám už jen popřejeme krásné prožití velikonočních svátku a pohodové chvíle při vyrábění dekorací pro váš dům i zahradu. 

Metr.cz si na tento článek vyhrazuje autorská práva, kopírování je zakázáno.

POUŽITÉ PRODUKTY