Velikonoční tvoření a dekorace - návody na výrobu

Hody, hody doprovody, máme špachtle malovaný.
Podívejte se, jaké barevné ozdoby si můžete vyrobit na Velikonoce. S Katkou jsme natočili inspirativní video. Maminky si podle něj mohou vyrobit košíček a děti zase veselá zvířátka.

 

CO BUDETE POTŘEBOVAT K VÝROBĚ VELIKONOČNÍCH OZDOB

Na košíček si připravte 12 zelených, 6 žlutých, 4 oranžové lamelky o délce 25 cm. Na čelní stranu použijete 14 přírodních lamelek ½ délky.

Kuřátko sestavíte ze 3 žlutých lamelek (6 cm) a 2 bílých lamelek (4,5 cm).
Zajíčka vyrobte ze 3 bílých lamelek (6 cm) a 2 bílých lamelek (12 cm). Žlutou bavlnku nalepíte jako chocholku.
Na ovečku využijete 7 ks čistě přírodních lamelek (6 cm), dále vatu jako imitaci vlny.
Než začnete s výrobou, připravte si vhodné lepidlo z řady D2, do interiéru, např. Herkules. K lepení některých částí je vhodné použít tavnou pistoli. K přilepení chocholky u kuřátka doporučujeme použít transparentní tavné lepidlo.
K pokreslení si nachystejte akrylové fixy a lihové fixy. Ke krácení lamelek využijete pilku nebo nůžky na plech, které dočistíte brusnou houbičkou.

NÁVOD KROK ZA KROKEM

KAM NAARANŽOVAT OZDOBY


Využití košíčků je několik. Jako imitaci trávy použijte dřevitou výstelku, do které položte ozdobená vejce. Jak zdobit vyfouknutá vejce s dětmi? 10 tipů naleznete v tomto článku. Do košíčku se hodí naaranžovat jakékoli ozdoby, fantazii se meze nekladou. Stejně tak můžete použít košíček k uložení vajíček, které darujete koledníkům. Pokud očekáváte příchod mnoha návštěvníků, vyrobte si větší košíček. Místo polovičních přírodních lamelek použijte nekrácené lamely o délce 25,8 cm. Už jste si zkoušeli vyrobit tuto mísu? Nemusí sloužit jen na ovoce. Nabarvená vejce se zde budou pěkně vyjímat. Vnitřní část doporučujeme vypodložit ubrouskem s jarní, či velikonoční tématikou.

VESELÁ ZVÍŘÁTKA


Do připraveného košíčku umístěte například zvířátka – kuřátko, zajíčka, ovečku. Dejte dětem příležitost, ať se také podílí na výrobě, není nikterak složitá. Z druhé strany zvířátek přilepte špejli nebo lamelku. Rázem vznikne zápich, který můžete umístit do květináče. K výrobě zvířátek použijte barevné lamelky, jak je uvedeno v návodu.
Použít ale můžete i dlouhé lamelky, které pokrátíte. Nebo, pokud nechcete nic krátit, použijte lamelky ¼ délky. Děti lamelky pokreslí barvami, fixem nebo pastelkami.

Jak se na Velikonoce připravujete vy? Máte nějaké zvyky, které v tomto období dodržujete? Povíme si o nich v příštím článku.
Započněme tedy přípravu na Velikonoce, kterou si tato doba žádá.


Metr.cz si na tento článek vyhrazuje autorská práva, kopírování je zakázáno.

NAŠE TIPY