Nože MORAKNIV SWEDEN

PROČ JSME SE ROZHODLI SPOLUPRACOVAT PRÁVĚ S FIRMOU MORAKNIV 

V našem e shopu Metr.cz nabízíme jen ověřené produkty. Proto, když došlo na výběr nožů, oslovila nás právě značka MORAKNIV.
Švédové jsou v tomto oboru jedničkou na trhu, a to díky bohatým nerostným surovinám, železné rudě. Z této jsou následně vyráběny železo a ocel. A právě ŠVÉDSKÁ OCEL je u nožů zárukou vysoké kvality. 

VŠE ZAČALO U DŘEVĚNÝCH SÁNÍ.  

V malebném městečku Östnor v Moru, ve Švédsku se zrodila myšlenka vyrábět dřevěné sáně. Vedlejším produktem byly i nože pro využití v jejich dílně, tedy řezbářské nože. Tímto se započala tradice výroby nožů Morakniv, které se po čase staly velmi oblíbenými. V roce 1891 byla založena značka nožů MoraknivÖstnor. Díky obchodním cestujícím se nože postupně dostaly do celého světa. Od té doby se začaly vyrábět nože pro mnohočetná využití. Všechny nože Morakniv mají společný element, ostrou čepel. Tvar a síla čepele je pak přizpůsobena tak, aby odpovídala požadavkům uživatelů.

Velmi specifickým tvarem se vyznačují nože ELEKTRIKÁŘSKÉ, RYBÁŘSKÉLOVECKÉHOUBAŘSKÉŘEZBÁŘSKÉ, I ŘEZNICKÉ. 

Nejpočetnější skupinu zastupují nože OUTDOOROVÉ. Shlédnutí jejich širokého sortimentu doporučujeme v e shopu Metr.cz.

NOŽE OCENĚNÉ PŘÍMO KRÁLEM 

I královská rodina si oblíbila nože značky Morakniv.  A to natolik, že firma byla vybrána za dodavatele královského dvora. Od té doby má firma právo používat švédský erb s textem „Jmenováni jeho veličenstvem králem“. 

Stejně tak jsou nože Morakniv oblíbené i ve ŠVÉDSKÉ ARMÁDĚ. Jedná se o nože na přežití, které vás v terénu prostě nezradí. V divočině vás může zachránit prvotřídní ostří čepele, která se jen tak neohne. Bezpečné uchopení zajišťuje zdrsněná rukojeť, díky níž ruka nezklouzne na ostří i při razantní manipulaci. Čímž je zajištěna bezpečná manipulace. 

NOŽE MORAKNIV SWEDEN
 

STALETÍMI PROVĚŘENÁ KVALITA 

Pokud si žádáte opravdu ostré nože, které obstojí i v těch nejtvrdších podmínkách, jste na správné cestě. Na výrobu čepele používají:

  •  nerezovou ocel Sandvik 12C27, která zajišťuje vysokou tvrdost, dobrou odolnost proti korozi a vysokou odolnost proti opotřebení 
  •  uhlíkovou ocel 
  •  uhlíkovou ocel vyráběnou laminováním 

Další plusy nožů MORAKNIV:

  • čepel je pevně vlisována do střenky, není šroubována, neprotáčí se 
  • nejen, že jsou produkty kvalitní, ale i dobře vypadají 
  • čepel je uschována v pouzdru, které je možné připevnit k opasku, či batohu

MORAKNIV JE ŠVÉDSKÁ IKONA  

Když se řekne slovo “NŮŽ”, může se nám vybavit  právě tato značka. Mezi Švédy se jedná o ikonu mezi noži a to nejen díky dlouholeté tradici jejich výroby. Pyšní se nejen svou kvalitou a neotřelým designem. V Mora jdou s dobou a neustále pracují na vývoji dalších typů. Nejznámější jsou nože na outdoor, ale své místo si u uživatelů  našly i rybářské nože, řezbářské aj.

CENA X VÝKON  

U značky MORAKNIV se potkává dobrý poměr cena/výkon. Nemusíte se bát, že byste koupili "zajíce v pytli". Nože jsou prověřeny i těmi nejzkušenějšími "zálesáky", kteří by za ně dali i ruku do ohně. Pokud uvažujete obdarovat nožem Morakniv tátu, syny nebo dědečka, pak to bude trefa do černého. Nože sednou do každé ruky.

 

PRODUKTY

 

Nejen v severských drsných podmínkách vám může doslova zachránit život- NŮŽ NA PŘEŽITÍ. Pouzdro má v sobě integrované křesadlo a brousek. Tento nůž se hodí hlavně do přírody a můžete ho použít také jako ocílku pro křesadlo. 

Splněným rybářským snem je NŮŽ NA RYBY – s dostatečně pružnou, ale zároveň pevnou čepelí na kuchání ryb. Bezpečné uchopení díky neklouzavé střence ocení i rybáři junioři.  

Protože v Morakniv dobře ví, že na pobyty v přírodě se hodí i správně tvarovaná sekera, mají ve svém sortimentu Morakniv Outdoor sekeru. Čepel z bórové oceli, válcovaná za studena, je chráněna černým epoxidovým nátěrem.

Nabízíme i mnoho dalších nožů na outdoor, které ocení nejeden skaut.   

Metr.cz si na tento článek vyhrazuje autorská práva, kopírování je zakázáno.

NAŠE TIPY