Nábytek pro panenky - návod na výrobu

Vytvořte nábytek pro panenky, který vykouzlí úsměv na tváři každé malé slečny. Pří výběru materiálu jsme v Metr.cz mysleli na to, aby byla výroba co nejjednodušší. Zvolili jsme tedy takový sortiment, který nebude potřeba krátit. Doporučujeme také využít tento video-návod, ve kterém Vám Káťa názorně ukáže jednotlivé kroky výroby.

SPOLEČNÝ „PROJEKT“

Samotná výroba nábytku je také velmi jednoduchá. Proto se můžete do projektu zapojit celá rodina. Proč by nemohl brácha pomoci sestřičce vyrobit třeba židličku pro panenku? Tatínek pak může pomoci třeba s postelí. Společně strávené chvíle s rodinou jsou prostě k nezaplacení. A věřte, že to jsou vzpomínky na celý život.

7 DÍLŮ NÁBYTKU

V návodu naleznete postup výroby stolu, židle, komody, konferenčního stolku, gauče a postele. Jedná se o dostačující počet nábytku pro ložnici a obývák.

CO BUDETE POTŘEBOVAT K VÝROBĚ NÁBYTKU?


Pokud budete vyrábět všech 7 dílů nábytku, budete potřebovat 18 přírodních lamelek klasické délky (25,8 cm) a 47 obdélníčků (5 x 3 cm). Dále využijete 11 přírodních lamel ½ délky (12,8 cm) a 5 přírodních lamelek ¼ délky (6,25 cm). K lepení doporučujeme použít lepidlo Herkules s označením D2 (určené do interiéru a sucha). Pro malbu nábytku využijete akrylové barvy. 

NÁVOD KROK ZA KROKEM

NA BARVĚ TAKÉ ZÁLEŽÍ

Stejně, jak je to u nábytku reálných rozměrů, každý preferuje něco jiného. Někdo upřednostňuje nábytek ze dřeva v přírodní barvě, jiný má zase raději barevné kombinace. I my v Metr.cz nabízíme barevné lamelky pro vaše kreativní tvoření. Lamelky stačí nakrátit na požadované rozměry.
Méně nároční si vystačí s akrylovými barvami. U komody, pokud jí budete také barvit, doporučujeme natření barvou ještě před samotným lepením.

TEPLO DOMOVA

Maminky nemusí být zručné švadlenky, aby dokázaly našít peřinky do postýlky. Ušít polštářek, třeba jen v ruce, může vyzkoušet šikovná starší sestřička nebo bratříček. Nějaké zbytky látky se najdou v každé domácnosti.

TIP NA ZÁVĚR*

Lepidlo nanášejte v tenké vrstvě štětcem nebo aplikátorem, aby při stlačení nepřetékalo přes okraje dřívek, a spoje vždy nechte dobře zaschnout.

BONUS V PODOBĚ DALŠÍHO NATÁČENÍ

Aby si malé slečny mohly splnit svůj dětský sen, připravujeme pro vás pokračování. V jednom z dalších videí pro vás připravujeme výrobu domečku pro panenky, aby měly malé slečny kompletní výbavu.

Metr.cz si na tento článek vyhrazuje autorská práva, kopírování je zakázáno.

POUŽITÉ PRODUKTY