Svatební inspirace – stojan ve tvaru srdce – návod na výrobu

Plánujete svatební hostinu a rádi byste byli originální? Pokud jste trochu zruční, vyrobte si stojan ve tvaru srdce, který poslouží jako krásná svatební dekorace a zároveň plní funkci tácku. Stojan je totiž opatřen poličkami, na kterých můžete servírovat cukrovinky.
Katka vám v krátkém video-návodu ukáže, že výroba není nijak složitá. Poradí vám, jak pracovat s lupínkovou pilou a jak se vyhnout nechtěným nehodám v podobě zlomeného plátku.
Na e-shopu Metr.cz máme všechen potřebný sortiment k jeho výrobě, včetně pily.

 

CO BUDETE POTŘEBOVAT K VÝROBĚ STOJANU

 

Na výrobu srdce použijete bukovou překližku, formát A3 o rozměrech 297 x 420 mm, na stojné nožky pak zase 2 ks borového prkénka

Šablony vytisknete na papír formátu A4 (na levou půlku srdce, na pravou půlku srdce a na nožičky). Poličky vyrobíte jednoduše z 5 ks extra širokých špachtlí o šířce 35 mm. 1 další využijete na podpěry poliček. Izolepu nebo papírovou pásku využijete ke slepení šablony. A papírové šablony nožiček přilepíte na prkénka pomocí lepidla, například Herkules.  
Nožky vyřežte z 2 ks borového prkénka 

K vyřezávání využijete lupínkovou pilku s rovným pilovým plátkem. Na e- shopu Metr.cz si můžete vybrat z několika typu. Využít můžete například této lupínkové pily Proxon DX 230/E

NÁVOD NA VÝROBU STOJANU

Z papíru si vystřihněte šablony na srdíčko a nožičky. Odkaz na šablonu si můžete stáhnout ZDE (levá půlka, pravá půlka, nožka). 

2 půlky papírového srdce slepíte například papírovou páskou nebo izolepou, následně šablonu obkreslíte na bukovou překližku. Šablonu nožiček můžete na borová prkýnka nalepit lepidlem, např. Herkulesem.
Pomocí lupínkové pily vyřežte srdce a nožičky. Bližší informace naleznete ve videu.
Dále si nachystejte extra širokou lamelu, ze které odříznete pomocí lupínkové pily 10 trojúhelníčků. Tyto slouží po přilepení jako podpěra k poličkám.
K výrobě poliček použijete 5 extra širokých lamel. Z toho 1 nekrácenou lamelu o délce 26 cm, 1 lamelku o délce 26 cm rozpůlíme (vzniknout tak 2 poličky o délce 13 cm), 1 lamelka o délce 17 cm, 1 lamelka o délce 20 cm).  

Opěry přilepte na poličky, viz popis ve videu.
Srdce usaďte do nožiček a vytvořte si pomocnou čáru, kterou si naznačíte místo pro přilepení spodní poličky. Následně pokračujete s přilepením zbývajících 4 poliček na srdce.

ZÁVĚREČNÉ ZDOBENÍ

Srdce může být decentní bez jakéhokoli zdobení. Stejně tak může působit romantickým dojmem, když ho dozdobíme nějakými doplňky, jako jsou např. dřevěné dekorace ve tvaru kytiček, srdíček, ptáčků. Pokud se rozhodnete pro jakékoli zdobení, učiňte tak dříve, než přilepíte poličky.

TIPY NA DEKORACE PRO VÁŠ SVATEBNÍ DEN

Jak na zahradě, tak na stolech v interiéru vyniknou lucerny v bílém nebo přírodním provedení. Nechte se inspirovat. Přikládáme postup výroby. Jelikož se jedná o dřevěné provedení, doporučujeme rozzářit je jen světýlky na baterky.

 

Nejedné mamince se zase bude hodit krabička na kapesníčky, na usušení slziček.

 

Víme, že chcete mít svůj svatební den co nejkrásnější. Připravujeme proto další ze svatebních speciálů, abyste si mohli vyrobit originální designové kousky. Nechte se překvapit, s jakým článkem přijdeme v nadcházejícím období. Věřte, že hosté velmi ocení dekorace DIY, tedy dekorace vyrobené vlastí rukou. 

 

Metr.cz si na tento článek vyhrazuje autorská práva, kopírování je zakázáno.

POUŽITÉ PRODUKTY