Šperkovnice z lamelek - návod na výrobu

Šperkovnice, která se postará o lepší organizaci a přehled ve vašich špercích. Využijte dnešního návodu a uložte si stylově prstýnky, náramky, náušnice i řetízky. Důmyslné řešení šperkovnice zahrnuje 2 patra s mnoha přihrádkami včetně stojánku na prstýnky a věšáčku na náušnice. Podívejte se na videonávod s Katkou, která ukáže výrobu krok po kroku. 

 

ŠPERKOVNICE 2 V 1 (DESIGNOVÝ KOUSEK I PŘEHLEDNÝ ORGANIZÉR SOUČASNĚ)


Šperkovnice se sestává z 3 oddělených částí. 

1) Výsuvný šuplík rozdělený na 6 oddělených přihrádek. Jejich velikost si můžete přizpůsobit svým požadavkům. Do šuplíku si můžete uložit třeba řetízky. 

2) Místo přímo nad výsuvným šuplíkem, dostatečně velkých k uložení náramků větších velikostí. Na objemné prsteny jsme také do těchto prostor vyrobili stojánek na prstýnky. Zvenčí působí tento oddíl jako šuplík. Pozor, nejedná se ale o výsuvnou přihrádku. Šperky zde umístěné skryjete ozdobným víkem.

3) Stojánek pak zase poslouží k zavěšení náušnic. Náušnice se zavěsí do vyvrtaných dírek. Do dřevěné konstrukce však můžete našroubovat i háčky. 

CO BUDETE POTŘEBOVAT K VÝROBĚ ŠPERKOVNICE?


Potřebovat budete 43 přírodních lamelek klasické délky (25,8 cm) a 17 přírodních lamelek ½ délky (12,8 cm). Dále využijete 9 ks extra širokých lamel (26 * 3,5 cm) na výrobu čela šuplíků a bočních stěn. Na další části šperkovnice použijete 31 růžových lamelek (25 cm) a 43 ks černých lemelek (25 cm). 
K lepení doporučujeme použít lepidlo Herkules s označením D2 (určené do interiéru a sucha). Nachystejte si také vrtačku, úchytky na šuplíky a víko, tavnou pistoli nebo vteřinové lepidlo k přilepení úchytů.

DOPLŇKY NA ŠPERKOVNICI


Na šuplíky a víko jsme zvolili úchyty ve tvaru diamantu. Vsazeny jsou do vyvrtané jamky a přilepené vteřinovým lepidlem nebo tavnou pistolí. Ozdobit jí můžete dle vlastní fantazie. 


ZÁVĚREČNÉ ZDOBENÍ


Pokud byste na víko použili jen přírodní lamelky, dozdobte je například ubrouskovou technikou. Zdobení ubrouskovou technikou jsme demonstrovali v jiném článku, podívejte se.
Šperkovnice je designovým kouskem, v níž je vše prakticky skryto. Věšáček na náušnice je však viditelný.  A to se nám líbí.

TIP NA ZÁVĚR*


Lepidlo nanášejte v tenké vrstvě štětcem nebo aplikátorem, aby při stlačení nepřetékalo přes okraje dřívek, a spoje vždy nechte dobře zaschnout.

Metr.cz si na tento článek vyhrazuje autorská práva, kopírování je zakázáno.

POUŽITÉ PRODUKTY